Kolejarze na Drodze Krzyżowej Ludzi Pracy

Title
Przejdź do treści

Kolejarze na Drodze Krzyżowej Ludzi Pracy

Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność"
Opublikowane według Redaktor · 8 Kwiecień 2022
W kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu 8 kwietnia 2022 r. została odprawiona Ogólnopolska Droga Krzyżowa Ludzi Pracy. Jej hasłem były słowa: Niech Chrystus będzie przy twoim warsztacie pracy, zaczerpnięte z rozważań patrona NSZZ “Solidarność”, bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wygłosił je podczas Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę we wrześniu 1983 r. Rozważania poszczególnych stacji przygotowali i odczytali przedstawiciele różnych zawodów. Przy stacji IX rozważania odczytał Zygmunt Kacprzak, członek Sekcji Zawodowej NSZZ “Solidarność” PKP Intercity S.A. W Drodze Krzyżowej uczestniczyły trzy poczty sztandarowe kolejowej "Solidarności": OZ w Zakładzie Linii Kolejowych w Łodzi, KZ w PKP Intercity S.A., SKM w Trójmieście.
Serdeczne Bóg Zapłać za uczestnictwo.

STACJA IX – PAN JEZUS PO RAZ TRZECI UPADA POD KRZYŻEM
Jezus upada i powstaje. I znów upada. Powstaje. W drodze na Golgotę po raz trzeci. Jezu, nie użyłeś swojej mocy, by zakończyć cierpienie. Czego chciałeś nas nauczyć pokazując boskie zmaganie z bólem i poniżeniem?
Na drodze każdego z nas takich upadków i powstań wiele. Niektóre przeżywamy – jak Ty – w samotności. Wpatrujemy się w Twoje przeżywanie wszystkiego, co jest ludzkim życiem i powstajemy. Są też upadki, które przeżywamy w rodzinach, grupach zawodowych. Święty Jan Paweł II powiedział w Lublinie w 1987 roku: Kolejarze! Nie dajcie się dzielić. Bądźcie zjednoczeni! Nie posłuchaliśmy. Podzieliliśmy się w 2000 roku. Prostujemy kolana powoli, idziemy dalej, wpatrując się w Twoją boską wytrwałość w powstawaniu. Ty nam dodajesz zapału i otuchy. Naszym pokarmem jest Chleb Konsekrowany. Z Niego czerpiemy siły na dalszą drogę, aby dojść do ostatniej stacji.


2023. Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność". © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści