Zdzisław Jasiński

Title
Przejdź do treści

Prezentacja korzyści

W dniu 19 stycznia 2023 r. odbyło się w centrali Spółki spotkanie przedstawicieli ponadzakładowych organizacji związkowych z prezesem zarządu panem Ireneusz Merchel, panią dyrektor Grażyną Mamińską wraz z zespołem. W spotkaniu Sekcję Zawodową Infrastruktury Zawodowej NSZZ Solidarność reprezentowali: Zdzisław Jasiński i Mirosław Ośmiałowski.

Kto się boi zmian?

Rada Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej NSZZ „Solidarność” obradowała w siedzibie sekcji 8 listopada 2022 r. Tym razem pomimo dobiegającej końca kadencji frekwencja była wyjątkowo zadawalająca.

42. rocznica głodówki wrocławskiej

Obchody 42. rocznicy strajku głodowego kolejarzy rozpoczęły się od Mszy świętej w kaplicy na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu, której przewodniczył metropolita wrocławski abp Józef Kupny. W wygłoszonej homilii ks. arcybiskup podkreślił, że przez strajk głodowy, kolejarze wyrazili swój sprzeciw wobec władzy komunistycznej i upomnieli się o podstawowe wolności. Chcieli także legalizacji NSZZ „Solidarność”.
Zdzisław Jasiński | 23/10/2022

Decyzyjna Rada SZIK

14 września 2022 r. odbyły się kolejne obrady Rady Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej NSZZ „Solidarność”.
Program Rady z uwagi, że było to pierwsze spotkanie po przerwie wakacyjnej wypełniony był wieloma aspektami działalności związkowej.

42. Rocznica Lubelskiego Lipca 80' roku

W niedzielę 17 lipca 2022 r. odbyły się corocznie organizowane przez KSK NSZZ „Solidarność” obchody 42. Rocznicy strajku lubelskich kolejarzy. Uroczystości odbywały się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Po mszy świętej koncelebrowanej nastąpiły przemówienia zaproszonych gości.

Mistrzostwa Polski w wyścigach drezyn

11 czerwca 2022 r. bocznica kolejowa Pfleiderer S.A. w Wieruszowie wypełniła się pasjonatami kolei i dobrej zabawy, którzy w pozytywnej atmosferze stanęli w szranki w VI Mistrzostwach Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych i Pikniku województwa łódzkiego pod patronatem Marszałka województwa Pana Grzegorza Schreibera.
2023. Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność". © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści