„Solidarność” przeciwna zmianom do ZUZP

Title
Przejdź do treści

„Solidarność” przeciwna zmianom do ZUZP

Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność"
Opublikowane według Redaktor · 5 Maj 2022
Obradująca w Zakopanem w dniu 5 maja 2022 r. Rada Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej NSZZ „Solidarność” wśród wielu ważnych spraw, którymi się zajmowała, najwięcej uwagi skupiła na trzech najważniejszych:
  • podwyżka wynagrodzeń dla pracowników PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w br.,
  • realizacja siedmiu postulatów przedstawionych przez SZIK do Zarządu Spółki,
  • zmiany do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla pracowników PKP PLK przedstawione przez pracodawcę.   
Właśnie w sprawie zmian do ZUZP członkowie Rady dyskutowali przedstawiając swoje argumenty. Trwające od kilku tygodni wewnątrzzwiązkowe konsultacje propozycji przekazanych przez Spółkę pozwoliły na uzyskanie pełnej informacji  i rozeznanie skutków wprowadzenia zmian.
Na podstawie stanowiska Rady, zostało przygotowane pismo SZIK do Spółki zawierające negatywną opinię do większości propozycji, w tym do tych najważniejszych – wliczenia do wynagrodzenia zasadniczego pracownika dodatków, które obecnie otrzymuje.
Budowanie wysokiego wynagrodzenia zasadniczego, również jest ważne z punktu widzenia związku. Różni nas sposób osiągnięcia tego celu i czas, w którym to może nastąpić.
W załączeniu oficjalne pismo SZIK w tej sprawie zawierające więcej szczegółów, które najlepiej czytać wraz z „prezentacją” przygotowaną przez Spółkę.2023. Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność". © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści